2012. május 1., kedd

demokrácia szavazás

Tisztelt Emberek.
Legalább a demokrácia kérdésében ne hagyjuk magunkat átverni. Ugyanis a mindenkori hatalom, uralkodó osztály, nem véletlenül megpróbálja a demokrácia fogalmát, elméletét zavarossá tenni, ezzel a diktatúrákat, a részbeni, a hiányos demokráciákat, demokráciának beállítani.
Az elmélet tulajdonképpen nagyon egyszerű, ketté kell választani a különböző fogalmakat, vonatkozásokat.
Ki hozza a döntéseket - ez a demokrácia lényege. Pontosabban: demokrácia, (népuralom), amennyiben nép a közösség többsége, minél nagyobb hányada hozza a döntéseket.
És a másik vonatkozás: milyenek a döntések - ez csak összefügg a demokráciával, de nem a demokrácia lényege. Pontosabban: a döntések népérdekűek (többségérdekűek, a kisebbségek jelentős károsodása nélkül) – vagy nem népérdekűek. Tehát az, hogy népérdekűek, avagy nem népérdekűek a döntések, bármilyen furcsa első hallásra, ez nem a demokrácia lényege.
Adott esetben az is előfordulhat, hogy a nép a többség nem népérdekű döntést, döntéseket hoz, ez azonban nem jelenti azt, hogy nincs demokrácia.
Ugyanakkor sok-sok módón lehet bizonyítani, hogy a nép, a többség által hozott döntések, a leginkább népérdekűek, ha a döntéshozás helyes elvei, szabályai be vannak tartva.
De miért is kelt az uralkodó osztály szándékosan zavart a demokrácia elméletében és gyakorlatában? El akarják hitetni, és ez sikerül is nekik, hogy a demokrácia nem arról szól, hogy ki hozza a döntéseket, vagyis akár ők az uralkodó osztály is hozhatja döntéseket, így a demokrácia látszata alatt megőrzik hatalmukat. Jelenleg is ez a helyzet: az uralkodó osztály a demokrácia, a népuralom látszata alatt uralkodik.
De még a kisiskolás gyerek is rájöhet: vagy a nép uralkodik, vagy egy szűk csoport. És mivel jelenleg (a múltban szintén) egy szűk csoport uralkodik, hozza döntéseket, ezért nem uralkodhat a nép.
A demokrácia lényege az igazi demokrácia: a közvetlen demokrácia.
Először is Tisztelt Emberek ne hagyják magukat átverni ezzel: rendben van, nincs igazi közvetlen demokrácia, de nem is lehet, többek között a nép is alkalmatlan, a mechanizmus is kialíthatatlan stb.. Az uralkodó osztály nem véletlenül járatja le a demokráciát. Tisztelt emberek, bízzunk magunkban, a nép, vagyis mi magunk, helyes döntéshozási elvek szabályok mellett alkalmasak vagyunk a döntéshozásra, és manapság már a mechanizmusok is kialakíthatók. 
Néhány további átverés a demokráciával kapcsolatban.
A szólás é véleménynyilvánítás szabadsága, a demokrácia. Ez akkor lenne igaz, ha ezeket a véleményeket összesítve bevonnánk a döntéshozásba. De mivel ez jelenleg nincs így, mindenki beszélhet, amit akar, csak a kutya sem figyel oda, ezért ez egy átvágás.
Az alapvető emberi jogok, a jogállam, a demokrácia. Eltekintve attól, hogy ezen jogok jelentős részben csak deklarált, de gyakorlatilag nem érvényesülő jogok, csak arról van szó, hogy az uralkodó osztály milyen döntéseket, népérdekű, vagy kevésbé népérdekű döntéseket hoz. Tehát nem a demokrácia (népuralom) megvalósulásáról van szó. Egyébként pedig a döntések, törvények, jogok lehetnének ennél sokkal inkább a népet szolgálóbbak és valóságosan érvényesülők. A jelenlegi életszínvonal, a nép életszínvonala (beleértve a szabadságot, önrendelkezést és a biztonságot is) a törvények, döntések rosszasága miatt jóval alacsonyabb, a lehetségesnél. 
A legnagyobb átverés azonban: a képviseleti demokrácia, a demokrácia.
A képviselő nem a nép véleményét képviseli, nem is tudja, mert ahhoz egy népszavazási rendszer kellene, tehát a képviselő legfeljebb választott vezető, uralkodó. Alapjában véve tehát nem népuralomról, hanem egy szűk csoport uralkodásáról van szó. A képviseleti demokrácia helyes (nem félrevezető) megnevezése: „választott” uralkodók uralma. De nem véletlenül tettem a „választott” szót idézőjelbe, mert még ez sem egyértelmű.

A következő igazság rajzolódik ki: ha egy szűk, vagy szélesebb csoport uralkodik (tehát nem a nép, a többség), akkor legfeljebb 50%-os (tehát nem teljes) demokráciáról lehet szó, viszont ez az 50%-os demokrácia sok-sok oknál, tényezőnél fogva, ennél alacsonyabb szintű is lehet.
A sok tényező egyike az, hogy az uralkodókat a nép választja ill., leváltja. Persze ez sem mindegy milyen választékból, minek alapján (pl. hazug programok alapján) és hogyan választhat, ill. mikor, hogyan válthat le. Továbbá, hány vezetőt választhat. Továbbá, mekkora, a szúk vagy szélesebb uralkodó osztályról van szó, és ezek belső döntéshozása mennyire demokratikus. Továbbá, hogy a nép csak ideiglenesen adja át a hatalmat vagy véglegesen az uralkodó csoportnak, csoportoknak. Merthogy jelenleg kénytelen véglegesen átadni a csoportoknak. Egy-egy csoportot leválthat, de annak helyébe kénytelen egy másikat választani.  Szóval sok-sok tényező van, ha ezek mind rendben vannak, akkor a demokráciaszint 50%-os. Ha ezek többé-kevésbé rosszak, hiányosak, akkor a demokráciaszint akár nullára is apadhat. És a különböző demokráciaszinteket így is nevezhetjük: részbeni demokrácia, puha diktatúra, kemény diktatúra, stb.. Jelenleg hamis elnevezés: teljes demokrácia, vagy demokrácia - mert messze nincs teljes demokrácia. 80%-os demokrácia, akkor lesz, ha majd a lehető legnagyobb és jól működő (ennek is sok feltétele van) közvetlen demokrácia, ill. demokratikus rendszer lesz.
Ugyanakkor a demokráciatudomány egy komoly tudomány,  sok ismerettel
a vakitfed tanulmányban szerepelnek ezen ismeretek http://sites.google.com/site/vakitfed/my-forms  -   de a lényegét mindenkinek ismernie kell, ez pedig: a nép, a többség, hozza a döntéseket. A demokrácia a legjobb döntéshozó mechanizmus. Ez a lényege és nem más, aki mást állít a demokrácia középpontjába, az lejáratja, eltorzítja a demokráciát.
Az igazi demokrata, aki nemcsak közli a saját véleményét, de elfogadja, sőt gyűjti és összesíti mások (mindenki) véleményét.